přesný čas kalendář jmen
 
Vítejte
Články a novinky o Arduino, STM32, ESP8266, ESP32, Raspberry Pi, CHIP computer, Banana Pi, AVR, IoT, SBC, Embedded Systems
 

Skupinu o bastlení na G+ naleznete zde, ale profil naleznete zase v tomto odkazu .
Nejrychlejší informační kanál zase na twitteru.
A někdy něco postnu i na facebook.
 
 
Na konci loňského roku představil výrobce technologie IQRF nový koncept „otevřenosti-jednoduchosti-bezpečnosti“ bezdrátových sítí a IoT aplikací. Nyní je toto naplňováno pomocí nových verzí OS v4.00 a protokolu DPA v3.00, které přináší zvýšenou bezpečnost bezdrátových přenosů, ochranu dat a zvýšení komfortu pro uživatele. Kompatibilitu zařízení různých výrobců v jedné síti ukazuje IQRF Alliance na summitech, veletrzích a především na konkrétních IoT aplikacích svých členů.

„Každý bezdrátový systém je dnes vystaven potenciálním vzdáleným útokům. Ovšem IQRF OS v4.00 přináší maximální ochranu založenou na průmyslových standardech. Bezpečnost v technologii IQRF neznamená pouze šifrování, ale komplexní přístup, jak zamezit potenciální zranitelnosti,“ uvádí ing. Vladimír Šulc PhD., jednatel technologické firmy MICRORISC. Tento komplexní přístup sestává z kontroly soudržnosti paketů, tří úrovní šifrování AES-128 a dynamického generování hesel a klíčů.
 
Oblíbený program Eagle má nové majitele a zatím to vypadá, že Eagle čeká mnoho nového, které především zefektivní práci. Ale není třeba čekat co přinesou vývojáři z Autodesku, můžete si jej vylepšit i sami. V následujícím článku si popíšeme jak si vytvořit vlastní tlačítka a jak definovat jejich funkce.
Protože v minulých letech se jednotlivé verze Eaglu 5, 6, 7 od sebe moc nelišily. Uživatelé sami tedy hledali možnosti jak si Egale alespoň trochu přizpůsobit. Jednou z hlavních možností je vytvoření vlastního tlačítka. Zde je postup.


Celý článek na https://ok1kvk.cz/clanek/2017/tlacitka-do-eagle/
 


Známý výrobce jednodeskových počítačů CubieTech přichází s novou verzí CubieBoard, s pořadovým číslem 6.
CubieBoard v první verzi jsem také vlastnil a byl jsem naprosto spokojen.
Co ale na CubieBoard 6 najdeme?
Procesorem je nezvykle Actions Semi S500 (quad-core ARM Cortex A9) s GPU Imagination PowerVR SGX544.
K rychlému zpracování požadavků mu sekunduje 2 GB LPDDR3 RAM...
 


Takových zařízeních, z kterých si můžete udělat nějaký NAS je bezpočet. Například Raspberry Pi (přes USB), nebo Cubieboard (přes SATA) a nebo Banana Pi R2, z kterého, kromě routeru, ten NAS uděláte taky (přes SATA).
GnuBee Personal Cloud 1 (GB-PC1) je ale o level výš. Ne jeden, ani dva disk, ale rovnou ŠEST 2.5". Maximálně šest disků připojených skrze SATA rozhraní.
Dalším mořnostmi připojení disků nebo jiných zařízení jsou USB. 2x USB 2.0, 1x USB 3.0....
 


Jistě jste již slyšeli o novince z portfolia STMicroelectronics a Arduino.org - Arduino STAR OTTO
Arduino kompatiblní deska s mikrokontrolérem STM32F469.

V dnešním článku vám popíši, co nejstručněji, jak zprovoznit Arduino STAR OTTO - OS Linux Mint.

Celá článek na http://chiptron.petus.cz/articles.php?article_id=104
 


Na sociálních sítích se často zmiňovalo přidání HDMI pro OrangePi Zero.
Výrobce populárních jednodeskových Orange Pi vyslyšel a zveřejnil vylepšenou verzi s HDMI.

Orange Pi Zero Plus 2 vychází, jak se dá správně domnívat, z Orange Pi Zero Plus...
 


Sinovoip, známý výrobou jednodeskových počítačů Banana Pi, zveřejnil fotografie připravovaného IoT modulu využívající síť NB-IoT (NarrowBand, úzkopásmový internet věcí). Tuto síť například používá v testovacím režimu (2017) operátor Vodafone....
 


Friedlyarm.com zveřejnil novou verzi NanoPi, tentokrát s přívlastkem NEO2.

NanoPi NEO2 obsahuje místo Allwinner H3 (NanoPi NEO), Alwinner H5. Cortex-A53 s Mali450MP GPU.
K tomu 512MB DDR3 RAM, jako storage je použit už klasický microSD card slot, Gigabit Ethernet (místo 100Mbit) (RTL8211E-VB-CG chip)....
 


Na internetu se objevily fotky jednodeskového počítače Orange Pi WIN.

 


Po Raspberry Pi Zero, Orange Pi Zero a Raspberry Pi Zero W tu máme LicheePi Zero. Možná jste tu zahlédli novinku o LicheePi One.
Čínské pojetí jednodeskového počítače s procesorem Allwinner A13. Za 6$ můžete mít samotné LicheePi Zero, za 8$ pak LicheePi Zero s WiFi. Což z něj dělá levnější variantu pizerow.

 


Text pochází z webu http://mikrozone.sk

U ST sa v relatívnej tichosti objavil nový obvod STM32L496. Patrí do nízkospotrebovej pod-rodiny STM32L4xx s jadrom ARM Cortex-M4 a momentálne predstavuje najvyšší model tejto pod-rodiny.
 


STM32F413 (STM32F423 - s kryptgrafickou jednotkou), 90nm mikrokontrolér s frekvencí až 100 MHz obsahující 10x USART, 5x SPI, 4x I2C (až 1mbit), 3x CAN, 1x SDIO, 1x USB 2.0 OTG Full-speed (FS), 2x full-duplex I²S, 3x simplex I²S, 6x PDM interfaces, 2x 12-bit ADC reaching 2.4 Msample/s, 14x 16- and 32-bit timers running at up to 100 MHz a 1 low-power timer available in Stop mode. A s True random number generator.

 


Díky spolupráci STMicroelectronics s stm32duino a Arduino je nyní možné stáhnout balíky pro Nucleo-F091RC, Nucleo-F103RB, Nucleo-L476RG a snadno je implementovat do Arduino IDE.
Další podpora mikrokontrolérů STM32 jistě bude následovat....
 


K rodině mikrokontroléru STM32F7 (STM32F746 a STM32F769) se připojuje STM32F723.

STM32F723 je založen na ARM® Cortex®-M7 32-bit RISC jádru s frekvencí jádra až 216 MHz. Mikrokontrolér obsahuje 512 kB FLASH paměti a 256 kB SRAM.

Clock, reset and supply management
- 1.7 V to 3.6 V application supply and I/Os
- POR, PDR, PVD and BOR
- Dedicated USB power
- 4-to-26 MHz crystal oscillator
- Internal 16 MHz factory-trimmed RC (1% accuracy)
- 32 kHz oscillator for RTC with calibration
- Internal 32 kHz RC with calibration
...
 
Diskuze
 
Spolupracujeme s:
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.